Menu

Quick Links

Quick Links

St Luke's

Church of England Primary School

Google Services

Google Translate

Google Translate

Google Search

Google Search

Slideshow

Who's Who

Come and meet the staff at our school!

 

Senior Management Team

Ann Dwulit - Executive Head Teacher

Jenny Phillips - Acting Headteacher/Deputy Headteacher

Monica Dickman - SENCO, Inclusion Manager, Acting Assistant Headteacher

Bisi Damolekun - Acting Assistant Headteacher

Keith Grey - Acting Assistant Headteacher

Harriett Goodman - Life Opportunities Manager

Hannah Bryant - School Business Manager

 

Subject Leaders

Lisa Harrington - RE & PSHE Coordinator, Global Citizenship

Keith Grey - Literacy Coordinator

Calum Henderson - Maths Coordinator

Tess Neaman - Art & DT Coordinator

Jenny Phillips -  Computing Coordinator, History Coordinator, Geography Coordinator

Adam Seifert - PE Coordinator

Lenh Siu/Bisi Damolekun - Science School, Outdoor Learning Grounds and Eco Team

Miriam MacAllen - Music Coordinator

Juan Gonzalez Gomez - Early Years Co-ordinator

Maria Francis - Healthy School Coordinator

Luke Cartledge - Dance Coordinator

 

Safeguarding Team

Monica Dickman -Safeguarding Lead

Ann Dwulit

Jenny Phillips

Anisa Lucey

 

Inclusion Team

Monica Dickman

Angela Major

Anisa Lucey

 

Teachers

Calum Henderson - Y6 Teacher

Keith Grey - Y5 Teacher

Miriam Macallan - Y4 Teacher

Tess Neamen - Y4 Teacher

Adam Seifert  - Y3 Teacher

Maria Francis  - Y2 Teacher

Lisa Harrington - Y1 Teacher

Jolene Holzer - REC Teacher

Juan Gonzalez Gomez - Nursery Teacher

Bisi Damolekun -  Y5 Teacher

Luke Cartledge - Dance and Drama Teacher

Nick Jones - Music Teacher

 

Teaching Assistants

Sam Pike - Y6 Teaching Asst

Soroya Mustafa - Y6 Teaching Asst

Abigail Burke - Y5 Teaching Asst

Pauline Robinson- Y4 Teaching Asst

Sally Aird - Y3 Teaching Asst

Fatma Ozbudun - Y2 Teaching Asst

Zyra Bala - Y1 Teaching Asst

Allie Jaramillo - Y1 SEN Teaching Asst

Leanne - Y1 SEN Teaching Asst

Martina Breznica - Rec Teaching Asst

Suzy Karhani - Nursery Nurse

Sam McDermott - Early Years Support Worker

Kelly McCarthy - Nursery SEN Teaching Assistant

Lucie Bailey - Nursery Teaching Assistant

Janet Johnson - HLTA, Computing support

 

Office Team

Hannah Bryant - School Business Manager

Angela Major - Senior Admin Officer

Anisa Lucey - Learning Mentor, Safeguarding & Pastoral Care, After School Club Manager, Attendance Officer

Laura Bartle - Clerical and Extended School Assistant

 

 

Premises and Kitchen Staff

Alan Robinson - Premises Manager

Celina Eghator - Kitchen Manager

 

Breakfast Club Assistants

Sam Mcdermott

Martina Breznica

Zyra Bala

Kelly McCarthy

 

After School Club Team

Anisa Lucey

Sally Aird

Kelly McCarthy

Suzy Karhani

Soroya Mustafa

 

Top